Tereza Hladká

Trenérka poslušnosti, noseworku, online kurzů, majitelka JČPA a srdce všech tréninků

V současné době vlastní 4 psy – A. kokřici Bettinku (14let), Německou ovčandu Meggy (6let) a dva kluky Bígly, Messiashe (3roky) a Sheldona (1rok). V minulosti se věnovala zejm. závodění v agility, canisterapii a flyballu. Krátce na to, co se v jejích rukách ocitl Messi, začala svou pozornost věnovat tréninku pozitivní motivací. Absolvovala tedy mnoho seminářů a přednášek předních českých (RNDr. František Šusta, MVDr. Martina Magnoli Klimešová, Jana Kořínková, Pavla Klučková) a zahraničních trenérů (Anne Lill Kvam). V roce 2012 založila svou vlastní psí školu „Jihočeskou psí akademii“, kde jsou veškeré tréninky (včetně sportů, tedy i flyballu) vedeny metodikou pozitivní motivace. V současné době se svými psy věnuje převážně flyballu, dogtrekkingu, okrajově agility a obedience. Se svým manželem Honzou pořádají semináře a přednášky po celé ČR, propagují pozitivní trénink různých sportů a přispívají do české kynologie různými články.

"Pro mně je největším úspěchem a cenou zároveň fakt, že mohu pomáhat psům a lidem odstranit ze svého života negativní stres, používání trestů a strach."

 

Kristýna Zachová

Trenérka poslušnosti, dogfitness a psí fyzioteraput

Kristýnu už od dětství provázela láska ke všem zvířatům, proto její rozhodnutí, kam jít na střední školu bylo ihned jasné- SOŠ veterinární v Českých Budějovicích. Na „veterině“ během čtyř let studia získala nejen mnoho znalostí, ale i praxi a přehled ve všech možných veterinárních oborech. Po úspěšném zakončení střední školy maturitou její kroky směřovaly na Českou zemědělskou univerzitu, kde vystudovala obor Kynologie. Při tomto studiu se již její zájem ubíral převážně k fyzioterapii a k dalším různým metodám řešících pohybové problémy. Začala tedy navštěvovat ke studiu i různé kurzy a semináře o pohybovém aparátu a masáží psů, kdy stěžejním a rozhodujícím kurzem pro její životní směr byl kurz Dornovy metody pro zvířata v březnu roku 2013. Ihned po ukončení studia se Dornově metodě začala intenzivně věnovat a získala tak vyznamenání v podobě udělení statusu Doporučeného terapeuta (v té době jako první a jediný dop. terapeut v jihočeském kraji) .

 Její psí studio Psí masáže momentálně nabízí nejen Dornovu metodu, ale také i masáže psů a celkové poradenství s pohybovým aparátem. Dále spolupracuje s veterinárními lékaři, přednáší na různých psích akcích a je společně s Terezkou Hladkou majitelkou Psího fitness v Českých Budějovicích, kde uplatňuje své znalosti a vědomosti z široké praxe terapeuta a veterinární sestry.   

 

 

 Lucie Dušková

Trenérka příprav na výstavy

Lucie již od svých čtyř let vyrůstala se psy. V roce 2004 (tehdy ve 13ti letech) získala svého prvního psa, fenečku plemene Zlatý retrívr, se kterou navštěvovala později cvičák, praktikovala canisterapii a společně s Meggy se také zúčastnila své první výstavy v roce 2005 – mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, kde v konkurenci 18ti fen obstály na 1. místě s titulem CAJC. S Meggy také složila canisterapeutickou zkoušku a ZOP. Později se Lucie stala pomocným výcvikářem a pořídila si svého druhého psa – fenku kolie dlouhosrsté. S touto fenkou se zaměřila především na výstavy a chov. Výstavní kariéru mají opravdu bohatou a mají se čím chlubit. Saphira se stala mnohokrát vítězkou a tak má již na svém kontě zaslouženě sedm splněných šampionátů včetně interšampiona. Momentálně má Lucie ještě mladou fenku kolie, která je již také trojnásobnou šampionkou.

Lucie se zúčastnila již několika desítek výstav v Česku i v zahraničí se svými či s cizími psy. Největší chloubou pro ní však je účast na nejprestižnější výstavě světa – Cruft´s show 2011, konané v Anglii. Lucie má chovatelskou stanici kolií dlouhosrstých Niarra.

 

 Stručně

1997 – první zájmy o kynologii
2004 – pořízen první vlastní pes – fenka zlatého retrievera s PP Meggy (Hermeti z Vlčí stepi)
         - zahájení docházení na cvičák
2005 – zahájení canisterapeutické činnosti
2006 – první aktivní zúčastnění výstavy psů
         - složeny zkoušky ZOP a canisterapeutické zkoušky
2007 – pořízení druhého psa – fenka kolie dlouhosrsté s PP Saphira (New Face of African Gold)
         - výcvikář v psí škole Váš pes
2008 – pomocný výcvikář v KO Agility Třeboň
2009 – chovatelství aneb odchování prvních štěňátek v chovatelské stanici Niarra
2011 – aktivní účast na nejprestižnější výstavě světa – Cruft´s show
2012 – trenér v Jihočeské psí akademii
2012 - odchov druhého vrhu v chovatelské stanici Niarra
2013 - pořízen třetí pes - fenka kolie dlouhosrsté s PP Neytiri (Designed for Niarra African Gold)
2014 - aktivní účast na evropské výstavě psů
2015 - odchov třetího vrhu v chovatelské stanici Niarra

 

Jan Hladký

Trenér flyballu a canicrossu

 

Ke kynologii jsem se dostal díky Terezce tj. v roce 2010. Prvního psa, se kterým jsem měl tu možnost pracovat byl bígl

 Messiash. Snad jen díky němu a Terky trpělivosti jsem se dostal hned k metodice pozitivního posilování. Společně se současnými trenéry JČPA se pravidelně vzdělávám na seminářích o pozitivním posilování, klikr tréninku a dalších tréninkových nástrojích a postupech u předních českých i zahraničních odborníků.

Mimo trénování flyballu a mushingu mám na starosti veškerou propagaci, marketing a koordinaci v rámci akademie. Také technickou podporu webových stránek JČPA a údržbu celého cvičiště + se podílím na organizaci všech akcí.

 

Pavla Gašpárková

Trenérka dogfrisbee

 Pavla Gašpárková má 6letého křížence Franca. Aktivně se spolu věnují různým psím sportům a mezi jejich nejoblíbenější patří dogfrisbee. Od roku 2009 tento sport provozují závodně a mají za sebou již mnoho úspěchů.

 

 

Lenka Klímová

Trenérka noseworku

 

 

Hluboká minulost:

1) pes kříženec husky - rváč, zdrhač, požírač, lovec, čuchač, ochcávač, erotoman. Tahač. Bez vědomostí o pozitivce a bez ambicí na psovi něco měnit.

Minulost:

1) fena SBT krycí jméno Kotleta - sobec, oportunista, agresor, zloděj, čuchač, rváč, individualista. Tahač pouze občasný. Vědomosti - vystudovaný bakalářský obor Kynologie na ČZU, nespočet seminářů a školení s lektory z ČR i zahraničí. Ambice - Mistrovství světa: agilty, dogdancing, obedience, nosework.

Současnost:

1 fena SBT krycí jméno Kotleta - miláček rodiny, obětavý požírač drobků od stolu, povaleč, dobře budu milovat i tu manipulaci, jen mě nechte spát pod peřinou.

1 pes SBT krycí jméno Salám - syčák, roztomilouš, dříč, sprinter, vítač, fňukna, řvu když nemůžu běhat. Taháč jak magor.

Vědomosti - zrají. Ambice - nemám.

 

 

 

 

 

 

 

Nikol Hortová

 Nikol se věnuje agility přes 8 let. Kromě agility se okrajově věnuje flyballu a pasení. Momentálně s ní žijí dva psi a to kavalírek Angee a kelpiák Dish (Skovfarmen´s Black Fiendish Fairy). S Angeem běhá v elitní třídě A3 a mají na kontě několik umístění na Mistrovství republiky. S Dishem běhá v A2, již se zúčastnili flyballových závodů a když vyjde čas tak běhají na louce s ovečkama. Nikol trénuje metodou pozitivní motivace dle Martiny Klimešové. Několik let trénovala na cvičákách v Českých Budějovicích. V roce 2012 si založila vlastní cvičák se zaměřením na agility http://nagit.unas.cz/ . Zúčastňila se mnoha seminářů, přednášek např.: Helena Potfajovou (SK), Lee Gibson (UK), Jaakoo Suoknuuti a Janita Leinonen (FIN) atd.

výčet úspěchů:

Angee:
elitní třída A3
MR ČR 2008 - vícemistři republiky družstev
MR ČR 2009 - vícemistři republiky družstev
MRM ČR 2008 - vícemistři republiky mládeže družstev
MR XI. skupiny FCI 2008 - mistr republiky
MR kříženců a psů bez PP 2010 - mistr republiky
MR ČR 2011 - 2. vicemistři republiky družstev

Anny (boloňský psík Marty Hlaváčkové):
postup do A2
MR XI. skupiny FCI 2008- vícemistr republiky

Dish (Skovfarmen´s Black Fiendish Fairy)
LA2
Plzeň- nejrychlejší pes závodů