Hodnocení uživatelů:  / 0

Úvod

Velice často se poslední dobou stává, že se nám na výcvik hlásí lidé s ne úplně standardními pejsky. Nejde ovšem o podivné a exotické křížence. Jde jen o velmi neobvyklá psí plemena z různých koutů světa. A proč se říká, že jsou tato plemena „neobvyklá“? Z označení „neobvyklé plemeno“ je nám jasné, že ne každý má takovéto plemeno doma. Má to jistě svoje důvody. Pojďme si shrnout, proč jsou tato plemena vyhledávaná a zároveň, proč jsou neobvyklá. Mělo by to tak zůstat i nadále?

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 0

Salámek - pes tažný aneb Malý průvodce světem mushingu

Je to zhruba rok, kdy jsem svého stafbulího parťáka Salámka (pes SBT Suerte Salam Macy Gray) začala stavět na starty canicrossových závodů. Hodně se toho změnilo i u mě. A s pocitem úlevy vzpomínám na loňský závodní rok 2017. Mushing není jen záležitost kondice psa, ale velkou roli hraje i příprava běžce/jezdce.

Loňský podzim byl pro Salámka ve znamení krátkých rychlostních tréninků, kdy “bombil” krátké úseky, co nejrychlejším sprintem. Zvykal si na seběhy, výběhy, propriocepci v náročném terénu. Hodně hodin naběhal u kola na volno. A občas jen tak malinko a za odměnu dostal dlouhý postroj a závaží (mě nebo řetězy).

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 0

 

Nosework hlavně hravě

Nosework jako nový psí sport jsem Vám představila v minulé klubové ročence plemene SBT. V článku, který nyní čtete, Vám osvětlím základy učení pachového vyhledávání. Na závěr si počtete, jak může být nosework zábavný i pro psovoda, milujete-li hry a procházky v přírodě.

Číst dál...