Hodnocení uživatelů:  / 6

Messiho pojetí: Jak (ne)bojovat s útěkářem

 

Chtěla bych se s Vámi podělit o příběh výjimečného psa, psa, který radikálně změnil můj pohled na psí život, ale i pohled na život jako takový. Je to příběh mého osudového psa, osudového pro to, že převrátil veškeré mé zásady vzhůru nohama. Dokázal mi, že pojetí chápání psů není černobílé, že se mnou nebude spolupracovat jen proto, že je pes a já člověk, že si mě bude vážit teprve tehdy, až mu k tomu dám důvod, až mu dokážu, že mu za to stojím.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 5

Messiho pojetí: Jak (ne)bojovat s útěkářem - 2.díl

 

Jak rostl, všechny dosavadní problémy nabíraly na intenzitě a jeho chování, celkový přístup ke mně a k veškerým činnostem se stalo skoro až nesnesitelným. Nebyla procházka, na které by mi neutekl anebo by se alespoň o útěk nepokusil. Utíkal mi častěji, dál a na delší dobu. Několikrát mi utekl na pár hodin, jednou dokonce zůstal venku skoro 5 hodin za obrovské silné bouřky.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 4

Messiho pojetí: Jak (ne)bojovat s útěkářem - 3.díl

 

Poprvé v životě jsem se rozhodla, že požádám o pomoc někoho s více zkušenostmi, hledala jsem všude mezi známými a vyhledávala semináře „odborníků“ po celé ČR, náplní takových seminářů bylo vždycky jedno a to samé, návody, jak psa nejlépe potrestat (EO na 1. místě, ostnáče, tvrzení: „Paní, vy máte doma unikát, to je pes, který se narodil jako typický alfa samec“, el. ohradníky, obojky s pepř. spreji atd. atd.), pokaždé jsem na takový seminář buď vůbec nedorazila anebo se hned ve dveřích otočila o 180 stupňů.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 4

Messiho pojetí: Jak (ne)bojovat s útěkářem - 4.díl

 

V tomto díle se Vám tedy pokusím vysvětlit, jak a proč pracovat s konejšivými signály.

Co mi tedy pomohlo dosáhnout svého cíle?

  1. Číst konejšivé signály svého psa a umět je použít v praxi
  2. Kritické přivolávačské hry (Klecové hry, Chyť obojek, Je to Tvá volba, Volej jednou)
  3. Budovací přivolávačské hry
  4. Shaping
  5. Vybudování pevného vztahu se psem postaveného na VZÁJEMNÉ důvěře

Číst dál...