Hodnocení uživatelů:  / 4

Jak se připravujeme na kariéru psího sportovce

1. díl - základní kondice

 

V následující sérii článků jsme se rozhodli popsat, jak připravujeme naše psy na kariéru psího sportovce. Články jsme dali dohromady, abychom pomohli ostatním začátečníkům vyvarovat se stejných chyb, které dělal snad každý, kdo začínal a neměl ve svém okolí nikoho zkušeného, kdo by přímo poradil.
Veškré zde dostupné informace detailně vysvětlujeme v našem kurzu s názvem "Příprava psa sportovce", který pravidelně vypisujeme.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 0

Síla, rychlost, vytrvalost

Úvod

V předchozím článku o Základní kondici jsme si řekli význam správného základu pro další tréninkové nástavby. V tomto článku si přijdou na své jak psí kulturisté, tak sprinteři i vytrvalci. Stále zůstaneme v obecné rovině a popíšeme si specifika tréninku síly, rychlosti i vytrvalosti. Předem uvádím, že stejný článek jsem před nějakým časem publikoval na webu musher klubu JCC.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 0

Intervalové tréninky u psa

Pod názvem tohoto článku nehledejte žádnou vědu, magii, nadpřirozeno ani „šestý smysl“ psích psychologů. Jde o soubor několika typů tréninků, které většina aktivních sportovců velmi dobře zná. Budeme se bavit o intervalovém tréninku a o některých jeho mutacích. Tato tréninková metoda je velmi efektivní za předpokladu, že dokážete zručně a variabilně pracovat s tréninkovým plánem Vašeho psa.

Číst dál...