Hodnocení uživatelů:  / 1

Flyball - 1.díl: Kde se vlastně vzal?

 

Okolo roku 1970 vznikl v Severní Americe sport se psy, který byl vhodný pro všechny psovody, ať už fyzicky či jinak zdravotně handicapované. Mezi původní zakladatele patří tedy většinou velmi nadšení kynologové, kteří chtěli svým temperamentním pejskům dopřát dostatek pohybu a adrenalinu, avšak vzhledem k již zmíněným zdravotním potížím nebo věku nemohli dělat sporty typu Agility.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 1

 Flyball - 2.díl: O co vlastně jde?

Pokud máte rádi adrenalin, fandění, jste hodně soutěživí, máte týmového ducha a váš pes je rychlý milovník aportování, tak je pro Vás tenhle sport jako stvořený. Váš pes by měl za cca 4-6 sec. Proběhnout tam i zpět dráhu dlouhou asi 20m tvořenou 4-mi skokovými překážkami a boxem vystřelujícím míčky. Toto je hodně zjednodušený popis hlavní myšlenky Flyballu.

Když si rozeberete tento sport do detailu, zjistíte, že to není zase až tak jednoduché a nudné jak se zprvu zdá.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 1

Flyball - 3.díl: Flyballový parkur a další důležité osoby.

Na flyball je potřeba spousty rozhodčích, správné překážky, box a mnoho dalšího. Vše si probereme v tomto dílu.

Flyballový parkur od začátku do konce viz obrázek „parkur“.

Číst dál...

Hodnocení uživatelů:  / 1

 Flyball - 4.díl: Jak trénujeme v Jihočeské psí akademii?

Dříve než se pustíme do popisu naší metodiky, je důležité si uvědomit jednu věc. Tyto tréninkové metody Vám nikdy nebudou fungovat, nebo budou fungovat jen nedokonale, pokud k výchově a tréninku nepřistupujete od základu pouze pomocí pozitivního posilování. Nechci tím rozdělovat metody tréninku na ty špatné a na ty dobré. Každé družstvo má svou metodu a já bych Vás ráda seznámila s tou naší.

Číst dál...